Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
XI Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego - wyniki konkursów

Data publikacji: 21.11.2018, 16:05

wręcznie nagród w konkursie plastycznym i juweniliach literackich
wręcznie nagród w konkursie plastycznym i juweniliach literackich
(fot. Adam Gołębiewski/Fabryka Sztuk)
Znamy już wyniki konkursów, jakie odbyły się w ramach XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.

KONKURS PLASTYCZNY

8 listopada 2018 r. w Fabryce Sztuk w Tczewie Jury konkursowe w składzie: Przewodniczący – Stefan Kukowski, Członkowie: Irena Pijanowska-Morus – nauczycielka plastyki, Kamila Gillmeister – gł. specjalista ds. wystawienniczych i warsztatów plastycznych w Fabryce Sztuk, Piotr Witkowski – plastyk w Fabryce Sztuk rozstrzygnęło konkurs plastyczny towarzyszący Xi Festiwalowi Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.
W konkursie mogły wziąć udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych a także domów kultury, różnych form pracy pozaszkolnej. Na konkurs wpłynęło i zakwalifikowało się 77 prac z placówek oświatowych w Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Pelplinie.

Prace zostały ocenione według następującego podziału:
I grupa - uczniowie przedszkoli i klas 0,
II grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy I – III,
III grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy IV – VI,
IV grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy VII – VIII i uczniowie gimnazjów,
V grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Przyznano nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

W grupie I:
I miejsce – Julia Mazurkiewicz, Przedszkole nr 8 w Tczewie
II miejsce – Nadia Wicenbach, Przedszkole nr 8 w Tczewie
III miejsce – Milena Baniecka, Przedszkole nr 2 w Pelplinie
Wyróżnienie – Wiktoria Geiger, Przedszkole nr 2 w Pelplinie
Wyróżnienie – Karol Goeck, Niepubliczne Przedszkole Czwóreczka w Tczewie

W grupie II:
I miejsce – Milena Noch, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie
II miejsce – Natasza Grenc, Szkoła Podstawowa 2 w Pelplinie
III miejsce – Zuzanna Zwara, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie – Julia Brotaj, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie

W grupie III:
I miejsce – Łucja Samp, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim
II miejsce – Daniel Imianowski, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie
III miejsce – Patryk Szulc, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie
Wyróżnienie – Lena Wojewoda, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie – Irena Armatowska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie

W grupie IV:
Wyróżnienie – Julianna Staniszewska, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Wyróżnienie – Zuzanna Kulig, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

W grupie V:
I miejsce – Małgorzata Templer, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie
II miejsce – Celina Rogalińska, Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim
III miejsce – Magdalena Drawska, Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Wyróżnienie – Wiktoria Piotrzkowska, II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie


JUWENILIA LITERACKIE

Skład jury: dr Aneta Lica – językoznawca, pracownik naukowy UG - przewodnicząca, Anna Wilczewska - poetka, Zdzisław Czyż – nauczyciel-bibliotekarz

Kategoria POEZJA
I nagroda - Moje miasto (godło Wikcia) - Wiktoria Zarzecka, PSP nr 4 Starogard Gd.
Wyróżnienie - Polska (godło Dragon 1c) - Piotr Szulc, II LO w Tczewie

Kategoria PROZA
I nagroda - Wyjątkowy dzień (godło Skrzypce) - Anna Kortas, PSP nr 4 Starogard Gdański
II nagroda - Generał Haller i niepodległa stolica Kociewia (godło Szczuklug) - Jakub Szczubełek, I LO Starogard Gdański
III nagroda - Spacer ulicami mojego miasta (godło Tajemnica) - Karolina Kołodziej, PSP Nr 8 Starogard Gdański

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Z całą pewnością, łączy ich jedno – pozostawili lub pozostawiają po sobie trwały ślad na ziemi...
Aktualności
Jedna z najokazalszych i najważniejszych ulic w Tczewie - dawna Dworcowa - stała się przedmiotem kon...
Aktualności
W arkadach Parku im. Mikołaja Kopernika można zapoznać się z historią i sylwetkami Józefa Piłsudskie...
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006