Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Asia i Mieszko Wysińscy zaprosili do Peru i Boliwii

Data publikacji: 16.11.2018, 16:47

Asia i Mieszko Wysińscy
Asia i Mieszko Wysińscy
(fot. FS)
Asia i Mieszko Wysińscy już po raz czwarty byli gośćmi Fabryki Sztuk i opowiedzieli o swoich fascynujących podróżach. Poprzednio przybliżyli Indie, Indonezję, Syberię, a w ostatni wtorek, 13 listopada 2018 r., przyszła kolej na Peru i Boliwię.
Gdy większości z nas tegoroczne lato kojarzy się z upałem, oni mają zupełnie inne wspomnienia, bowiem w te wakacje niejednokrotnie trzęśli się z zimna.
Wysińscy licznie zgromadzonej publiczności opowiedzieli o krajobrazie przyrodniczym i kulturowym tych dwóch krajów Ameryki Południowej. Niejednego gościa zdziwił fakt, że przysmakiem Peruwiańczyków jest świnka morska. Kobiety non stop pracują, nie marnując czasu, np. typowy jest widok kobiety idącej po górach z dzieckiem na plecach i równocześnie dziergającej na drutach. Uwagę zwraca flora i fauna: agawy, opuncje, kaktusy, pelikany, sępy, jaszczurki, alpaki, lamy, psy bez sierści. Po drodze można spotkać barwnych mieszkańców z charakterystycznymi kapeluszami. Lekko zakrzywiony na głowie niewiasty oznacza, iż jest ona „do wzięcia”. Dech w piersi zapiera widok glinianych miast – zbudowanie ich musiało wymagać wielkich umiejętności ze strony Inków.

Wysińscy uważają podróż do Peru i Boliwii, która trwała półtora miesiąca, za najciekawszą z dotychczasowych wypraw. Zapewne wrażeniami z kolejnych wyjazdów podzielą się z naszymi gośćmi.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Szkółka Plastyczna Piotrusia Pana, warsztaty koci koci... Kociewiaka, warsztaty ceramiczne - to nasz...
Aktualności
Malarka Danuta Joppek poprosiła znajomych o przygotowanie prac dzieci na wystawę. I tak powstała eks...
Aktualności
Warsztaty artystyczne dla dzieci, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wystawy - to nasze główne propo...
Aktualności
Zapraszamy na wystawę Piotra Dudaka „Misterium Transgresji w Skali Szarości”.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006