Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa grafiki Agaty Dworzak-Subocz pt. Pink Art Factory

Data publikacji: 21.04.2016, 08:48

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę grafiki Agaty Dworzak-Subocz pt. Pink Art Factory. Wernisaż odbył się w piątek 6 maja o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Radość, kolor i nowoczesność zagości w tczewskiej galerii za sprawą wystawy Pink Art Factory. Wystawa Agaty Dworzak-Subocz to prezentacja grafik w jej ulubionym kolorze, który stał się kodem rozpoznawalnym i jej graficzną marką. Róż stał się jej językiem wizualnym w tysiącach odcieni na który przekłada utrwalone w pamięci bajkowe obrazy. W sobie zabawny i przesycony pastiszem sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość. W swojej sztuce nawiązuje do całego bogactwa słodkich form, które rozkwitają jak w kadrze dziecięcego kalejdoskopu. Grafiki Agaty są radosne, ciepłe, trochę prowokujące.

Oglądając różowe grafiki poznajemy panią Agatę, z jednej strony, wrażliwą czującą wagę komunikatu jaki niesie przedstawiony, prozaiczny – element z określonego obszaru kulturowego, a z drugiej artystkę stosującą finezyjne zestawienia tych obiektów, znaków, ornamentów, poszukującą komunikatu o metaforycznym sensie – napisał w recenzji rozprawy doktorskiej prof. Adam Romaniuk z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Prezentowane na wystawie grafiki pochodzą z cykli: „Think about pink” i „Pink Kaleidoscope”, które stanowiły część przewodu habilitacyjnego i prezentowane były w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych. Nie zabraknie jednak prac najnowszych z 2016 roku przygotowywanych specjalnie na tę wystawę.

dr hab. Agata Dworzak‐Subocz – adiunkt w pracowni serigrafii Zakładu Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 2007 roku prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu podstaw grafiki warsztatowej, technik druku płaskiego i cyfrowego przetwarzania obrazu. W 2000 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni serigrafii prof. Mirosława Pawłowskiego, gdzie obecnie pracuje jako asystentka. Laureatka wielu konkursów z dziedziny grafiki warsztatowej i cyfrowej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako jedna z dziesięciu młodych grafików w 2004 roku, reprezentowała Polskę w Szwecji w projekcie finansowanym przez UE. Jej prace prezentowane były na ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Grecji, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Chinach, Indiach, Rosji, Korei, Portugalii, Stanach Zjednoczonych.

Wystawa będzie czynna do 12 czerwca br.

Wstęp wolny
Zapraszamy!

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Dziewiąta edycja targu różnorodności: ponad 150 stoisk ze starociami, książkami i produktami handmad...
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006