Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Wystawa malarstwa Arkadiusza Banieckiego i Jolanty Szymerskiej.

Data publikacji: 17.03.2016, 13:36

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Arkadiusza Banieckiego i Jolanty Szymerskiej. Wernisaż odbył się w czwartek 7 kwietnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Arkadiusz Baniecki jest synem artysty malarza i grafika Kazimierza Banieckiego. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim - etyka i ekologia. Tworzy od wielu lat, jego obrazy były wystawiane w Polsce i zagranicą. Pobudzanie skojarzeń, odwoływanie się do fantazji i inteligencji odbiorcy są głównym zadaniem malarstwa Arkadiusza Banieckiego. Rozwój jego twórczości to proces pogłębiania problematyki i warsztatu malarskiego. Buduje on sztukę zwróconą ku wyszukanemu odbiorcy. Jego dzieła – to świat fantazji, symbolu, skrótu myślowego, wyobraźni i wyimaginowanej rzeczywistości. Arkadiusz Baniecki jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku i Klubu Środowisk Twórczych SPATiF.

Jolanta Szymerska
jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uprawia grafikę warsztatową (linoryt barwny i czarno - biały) oraz malarstwo, posługując się różnymi technikami. Najczęściej jest to olej lub akryl czasem tempera. W swych obrazach podejmuje różnorodną tematykę, jednak ulubione motywy w jej malarstwie związane są z muzyką. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, prezentując grafikę, rysunek i malarstwo. Od kilku lat zajmuje się również fotografią. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach. Jest laureatką kilku lokalnych konkursów fotograficznych. Jolanta Szymerska jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu gdańskiego.
Wystawa będzie czynna do 3 maja br.

Wstęp wolny!
Zapraszamy.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
VIII Pchli Targ
Aktualności
Rękodzielnicy, kolekcjonerzy, a także inni właściciele przedmiotów z duszą - to wydarzenie adresowan...
Aktualności
W arkadach Parku im. Mikołaja Kopernika można zapoznać się z historią i sylwetkami Józefa Piłsudskie...
Wystawy
Zapraszamy na wystawę pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy &#...
Aktualności
Zapraszamy na wystawę „Organizacje niepodległościowe w powiecie tczewskim 1945-1952”. Pl...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006