Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka

Data publikacji: 27.07.2015, 15:54

Zbliża się 58. rocznica urodzin wybitnego polskiego muzyka Grzegorza Ciechowskiego. Urodzony w Tczewie artysta swoją twórczością trwale wpisał się na karty historii polskiej muzyki rozrywkowej. Zapraszamy na wystawę plenerową poświęconą Jego pamięci. Tegoroczna ekspozycja dokumentuje wydarzenia z życia zawodowego Ciechowskiego oraz Republiki zarejestrowane przez artystę fotografika, Mirosława Stępniaka. Na ten wyjątkowy fotoreportaż składają się zdjęcia z koncertów, rocznic czy konferencji prasowych. Gratką dla fanów i sympatyków Republiki będzie też pierwsza oficjalna sesja zdjęciowa zespołu z 1982 r. Spora część zdjęć na wystawie będzie upubliczniona po raz pierwszy.

Mirosław Stępniak - artysta fotografik. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Autor licznych wystaw i publikacji. Rozkwit kariery w latach 80. zawdzięcza pracy fotoreportera w czasopismach „Razem” i „Na przełaj”, gdzie specjalizował się m.in. w tematyce muzyki młodzieżowej. To właśnie wtedy powstały prezentowane na wystawie fotografie Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika.

Wystawa „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka” czynna będzie od 21 sierpnia 2015 do 30 września 2015 w Parku im. Mikołaja Kopernika w Tczewie. Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi 21 sierpnia 2015 r. (w dniu XIV In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego) o godz. 18:00.

Wstęp wolny
Zapraszamy


Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
Aktualności
W Roku Kazimierza Piechowskiego, Honorowego Obywatela Miasta Tczewa, więźnia i uciekiniera z niemiec...
Planer Kulturalny
Aktualności
Zaplanuj sobie kulturę!
Aktualności
Szkółka Plastyczna Piotrusia Pana, warsztaty koci koci... Kociewiaka, warsztaty ceramiczne - to nasz...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006