Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
"Tuwim - nie tylko dla dzieci”

Data publikacji: 02.10.2014, 08:15

Fabryka Sztuk oraz Towarzystwo Przyjaźni - Freundschaftsverein Tczew – Witten serdecznie zapraszają na spotkanie „Tuwim - nie tylko dla dzieci. Jego twórczość w oczach niemieckiego czytelnika. Spotkanie z poetą z okazji 120 rocznicy urodzin”.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 października o godz. 15:00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 stycznia 4 w Tczewie.

Tego roku obchodzimy 120. rocznicę urodzin znanego i lubianego polskiego poety Juliana Tuwima. Z tej okazji Peter Liedtke z Freundschaftsverein Tczew-Witten zaprezentował jego wiersze przed niemiecką publicznością. Poezję recytowano w języku polskim
i niemieckim, a prezentacji towarzyszyła prelekcja przybliżająca postać Tuwima. Peter Liedtke zainteresował się nie tylko znanymi wierszami dla dzieci, lecz także jego poezją z okresu twórczości kabaretowej w okresie międzywojennym. Jak postrzegany jest ten poeta w kraju naszych sąsiadów będziemy mieli okazję przekonać się już niebawem w Tczewie. Spotkanie przygotował dla Państwa Peter Liedtke przy wsparciu przyjaciół z Tczewa.

Działające w Witten Towarzystwo Przyjaźni - Freundschaftsverein Tczew-Witten dokłada wszelkich starań, aby w dalekim Zagłębiu Ruhry promować nasze miasto oraz polską kulturę i historię. Kierujący Towarzystwem Peter Liedtke zajmuje się również organizacją wielu projektów partnerskich, co m.in. tego lata zaowocowało wizytą niemieckiej młodzieży w Tczewie w klubie sportowym „Gryf”. Spektrum jego zainteresowań jest naprawdę szerokie, a o licznych projektach poczytać możemy na stronie internetowej www.tczew-witten.de

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wielkie wydarzenie artystyczne. Od 17 maja do końca lipca będzie można podziwiać sztukę żydowską!
Wystawy
Zapraszamy na wystawę pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy &#...
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Aktualności
Zapraszamy na wystawę „Organizacje niepodległościowe w powiecie tczewskim 1945-1952”. Pl...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006