Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Chris Niedenthal w Fabryce Sztuk

Data publikacji: 15.10.2013, 09:46

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach popularnego cyklu „Biesiady Literackie”. Tym razem gościć będziemy Chrisa Niedenthala, znakomitego fotografa, jedenego z czołowych fotoreporterów europejskich. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 października o godz. 12.00 w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4. Rozmowa będzie toczyć się wokół jego książki „Zawód: fotograf” .
Chris Niedenthal urodził się w Londynie i tam wychował w polskiej rodzinie. Mieszka w Polsce od prawie 40 lat. Członek rzeczywisty ZPAF. Współpracował m.in. z takimi magazynami jak „Newsweek”, „Time”, „Der Spiegel”, „Geo” i „Forbes”. Laureat nagrody World Press Photo w 1986. Autor licznych wystaw. Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
„Czołg pod kinem Moskwa z „Czasem apokalipsy" to fotograficzna ikona stanu wojennego. Zdjęcie zrobione z dystansem i sercem. Przez chłopaka z aparatem i brytyjskim paszportem, który przyjechał tu w 1973 roku. Przez zauroczonego Polską dziennikarza, relacjonującego dla świata wydarzenia zza żelaznej kurtyny. – Obserwowałem rewolucje w Pradze, Berlinie i na Węgrzech. Ale moje serce pozostało w Gdańsku – wspomina udział w sierpniowym strajku w stoczni.
Dla Newsweeka, Time'a, Spiegla fotografował powstanie „Solidarności", pierwszą wizytę Papieża, stan wojenny i upadek komuny. Wszystko z zawodowym dystansem, ale coraz większym uczuciem.
W jego wspomnieniach tamtych wydarzeń jest tylko to drugie. Przyprawione ogromną dawką angielskiego sarkazmu z nutką polskiej nostalgii.”

/www.marginesy.com.pl/

Wstęp wolny!
Zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
VIII Pchli Targ
Aktualności
Rękodzielnicy, kolekcjonerzy, a także inni właściciele przedmiotów z duszą - to wydarzenie adresowan...
Aktualności
Metropolitalna Karta do Kultury - odbierzesz ją w bibliotece, a skorzystasz również u nas.
Aktualności
Wielkie wydarzenie artystyczne. Od 17 maja do końca lipca będzie można podziwiać sztukę żydowską!
Europejska Noc Muzeów 2019
Aktualności
Podczas Europejskiej Nocy Muzeów, która odbyła się 18 maja 2019 r., przybliżyliśmy kulturę żydowską.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006