Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Rola chleba w kulturze ludowej - Ludowy Oscar

Data publikacji: 08.06.2011, 14:09

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, ze nasza wystawa Rola chleba w kulturze ludowej została uhonorowana nagrodą Ludowy Oskar w kategorii konkursy, wystawy.

Nagroda Ludowe Oskary jest wyróżnieniem za najciekawsze wyróżnienie folklorystyczne w Polsce. Zainicjowało ją Stowarzyszenie Twórców Ludowych w 2002 r. Początkowo nagrody były przyznawane wydarzeniom z województwa lubelskiego, ale później postawiono rozszerzyć konkurs na całą Polskę. Obecnie organizatorami są: Fundacja Ochrony i Rozwoju Twórczości Ludowej w Lublinie Stowarzyszenie Twórców Ludowych Zarząd Główny w Lublinie, portal KulturaLudowa.pl

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w głosowaniu internetowym. Spośród wybranych przez jury laureatów, możecie wybrać swoje najlepsze wydarzenie. To które dostanie najwięcej głosów otrzyma specjalną nagrodę internautów. Głosowanie trwa do 18 czerwca br.
Glosować można na stronie: http://www.kulturaludowa.pl/widok/259/2066
Liczymy na Państwa głos! Dziękujemy!

Na wystawie rola chleba chcieliśmy jak chleb, nasze codzienne i wydawałoby się zwykłe pożywienie, miało wielki wpływ na ludzkie życie. Bez obecności chleba ludzie nie mieli możliwości zabezpieczenia swojego gospodarstwa i życia, zarówno tego ziemskiego jaki i doczesnego. Wystawa miała na celu przybliżenie widzowi funkcji chleba. Będąc świadomym, jak wielką rolę chleb odgrywał na polskiej wsi, na ekspozycji postanowiliśmy pokazać tylko kilka wybranych obrzędów. Skupiliśmy się na wypieku chleba oraz na zwyczajach dorocznych (Wielkanoc, Zwiastowanie, Dożynki, Wigilia, Nowy Rok) i rodzinnych (chrzest, ślub i wesele, pogrzeb).
Komisarzem wystawy była Kamila Gillmeister. W organizacji wystawy swój wielki udział mieli także: Klaudia Lasota, Radosław Wiecki, Andrzej Wieczorkowski, Jerzy Cyganowski, Marian Deja oraz Dawid Fandrejewski.
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Z całą pewnością, łączy ich jedno – pozostawili lub pozostawiają po sobie trwały ślad na ziemi...
Aktualności
W Roku Kazimierza Piechowskiego, Honorowego Obywatela Miasta Tczewa, więźnia i uciekiniera z niemiec...
wręczenie nagród w konkursie plastycznym i juweniliach literackich
Aktualności
Zapraszamy na XII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. Poniżej garść niezbędnych...
rodzina koci koci... Kociewiaków
O nas
Naszą maskotką jest koci koci... Kociewiak.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006