Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Jarmark Wielkanocny 2019 - fotorelacja

Data publikacji: 08.04.2019, 11:35

W pierwszy kwietniowy weekend tczewska Starówka znów nabrała świątecznego charakteru. Pudełeczka, maskotki, frywolitka wprowadziły tczewian w wiosenno-świąteczny klimat, a rarytasy z różnych stron Polski zadowoliły najbardziej wyrafinowane podniebienia. Słoneczna pogoda sprzyjała handlowi.

W Jarmarku Wielkanocnym wzięło udział 55 wystawców, z czego ponad połowa prowadzi działalność gospodarczą. Byli wśród nich zarówno tczewianie i mieszkańcy innych kociewskich miejscowości, a także m.in. Trójmiasta, Malborka, Grudziądza, Torunia, Warszawy, Podlasia, Litwy. Większość wystawców handlowała przez dwa dni. Sprzedawano ciasta, różnego rodzaju sery, podawane również na ciepło, wędliny, chleby, smalec, żurawinę, kwas chlebowy, chałwy, a ponadto palmy wielkanocne, pisanki, koszyki wielkanocne, świece, mydła, kompozycje kwiatowe, biżuterię, torby, maskotki, zabawki i ubranka dla dzieci wydziergane na szydełku, obrusy i serwetki haftowane, ceramikę artystyczną i użytkową, przedmioty drewniane, szklane i gipsowe zdobione metodą decoupage, upominki z grawerem oraz inne artykuły dekoracyjne do mieszkań. Można było skorzystać również z porady dietetyka.

Jarmark był doskonałą okazją, by zrobić przedświąteczne zakupy i spędzić czas ze znajomymi, np. delektując się potrawami przygotowanymi przez restaurację Link Bistro czy Koło Gospodyń Wiejskich w Smolnikach. Na parkingu pojawił się foodtruck z frytkami belgijskimi. Tradycją już jest, że handel umiliły działania prowadzone przez animatorów. Dzieci wykonywały świąteczne ozdoby (kwiatki, koszyczki, pisanki) i wielkanocne kartki oraz brały udział w konkursach. Ulicami Starego Miasta przechadzał się Zając Wiosenka, który czasem pojawił się w asyście motyli na szczudłach. Gości witała bogato zdobiona brama.

Dziękujemy za udzielone wsparcie Samorządowi Miasta Tczewa, a także Zakładowi Usług Komunalnych, Straży Miejskiej, Domowi Przedsiębiorcy, „Kociewskiemu Kurierowi Tczewskiemu”, Restauracji You w Tczewie i Zieleni Miejskiej Sp. z o.o. w Rokitkach.

Więcej zdjęć na: stronie internetowej Pchlego Targu
Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Z całą pewnością, łączy ich jedno – pozostawili lub pozostawiają po sobie trwały ślad na ziemi...
wystawa Skąd to
Aktualności
Otaczają nas przeróżne przedmioty, z których korzystamy każdego dnia. Uważamy, że ich obecność w nas...
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Wystawy
Zapraszamy na wystawę pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy &#...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006