Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata

Data publikacji: 13.04.2012, 08:28

Podroż dookoła świata z Fabryką Sztuk

Serdecznie zapraszamy na wystawę historyczną „Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata”. To fascynująca podróż dookoła świata, którą odbyli dwaj wielcy Polacy, światowej sławy podróżnicy i odkrywcy - Jan Reinhold i Jerzy Adam Forsterowie towarzyszący kapitanowi Jamesowi Cookowi w jego drugiej podróży odkrywczo-badawczej. Wystawa przybliża historię wybitnego rodu Forsterów, który przybył do Rzeczypospolitej w XVII w. i osiedlił się w Tczewie na przełomie XVII i XVIII w. Urodzony i wychowany w Tczewie Jan Reinhold Forster i jego syn Jerzy Adam swoimi odkryciami znacząco wpłynęli na rozwój świata nauki. Zapraszamy na tę wyjątkową wystawę, dzięki której pragniemy przypomnieć mieszkańcom Tczewa i odwiedzającym nas turystom dokonania naszych wielkich rodaków. Sceny rodzajowe zarówno z życia Forsterów, jak i ludów przez nich odkrywanych pozwolą wczuć się w klimat epoki oraz fascynujących podróży odkrywczych. Odwzorowaliśmy nawet fragment żaglowca HMS Resolution, na którym odbyła się podróż Forsterów i Cooka. Ekspozycję wzbogacają oryginalne eksponaty i nowoczesne techniki multimedialne. Interaktywna podłoga i globus oraz stanowiska komputerowe z grą edukacyjną dla dzieci i młodzieży stanowią dodatkową atrakcję.
Patronat nad wystawą objęli: Bogdan Borusewicz – Marszałek Rzeczypospolitej Polskiej, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Mirosław Pobłocki – Prezydent Miasta Tczewa, Józef Puczyński – Starosta Tczewski. Patronat medialny: National Geographic Polska, Radio Gdańsk, TV TeTka, Panorama Miasta, Radio Głos, Dziennik Bałtycki, Gazeta Tczewska, portale internetowe www.tcz.pl, www.tczew.pl, www.portalpomorza.pl, www.naszemiasto.pl.
Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sp. z o.o., Bankowi Spółdzielczemu w Tczewie i Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tczewie.

Wystawa czynna jest do końca 2014r.
Wstęp wolny!

Fabryka Sztuk, ul. 30 Stycznia 4

Serdecznie zapraszamy!
Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Szkółka Plastyczna Piotrusia Pana, warsztaty koci koci... Kociewiaka, warsztaty ceramiczne - to nasz...
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Aktualności
Nasza najnowsza wystawa etnograficzna będzie dotyczyć zwyczajów pogrzebowych.
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006