Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
Dwa spojrzenia

Data publikacji: 04.06.2013, 09:01

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Pawła Galińskiego i Waldemara Jarosza „Dwa spojrzenia”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.
Paweł Galiński urodził się w 1975 r. w Gdańsku, mieszka w Tczewie. W r. 2001 ukończył prywatną szkołę artystyczną - Akademię Multimedialną w Gdańsku. Od 2007 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). W latach 2002 – 2011 uczestniczył w cyklicznych plenerach z okazji Dni Ziemi Tczewskiej organizowanych przez CKiS w Tczewie. Dwukrotnie (2003 i 2008) podczas wystawy poplenerowej otrzymał nagrody publiczności za „najlepszy obraz pleneru”. W r. 2006 wyróżniony został w międzynarodowym konkursie „Artysta i Jego dzieło 2006” organizowanym przez Galerię Adi-Art oraz wydawnictwo „Współczesne Malarstwo” (Łódź). W r. 2009 został oficjalnie delegowany z ramienia Urzędu Miejskiego w Tczewie do udziału w międzynarodowym plenerze malarskim miast partnerskich Werder Havel (Niemcy). Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, oraz w zbiorach Muzeum przy Bazylice Matki Boskiej z Gwadelupe (Mexico City, Meksyk). Uczestniczył łącznie w 70 plenerach i wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in., w Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Gdańsku, Sopocie, Łodzi, Łańcucie, w Werder Havel (Niemcy), Sztokholmie (Szwecja).
Waldemar Jarosz urodził się dawno temu w pięknej podwarszawskiej wsi Złotokłos. Ukończył studia Artystyczno - Pedagogiczne na WSP w Częstochowie. Obecnie mieszka i tworzy w Koszalinie, bierze czynny udział w wystawach zbiorowych, wystawia też indywidualnie w galeriach miasta i regionu. Kilka lat temu założył grupę twórczą Group 4 i organizuje wystawy członków grupy. Organizuje też plenery oraz wystawy dla zdolnej młodzieży i dzieci. Jest członkiem wielu e-portali i grup artystycznych, organizuje plenery dla poznanych tam artystów. Poza regionem koszalińskim, wystawiał swoje prace podczas licznych ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich, oraz wystaw – m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Kołobrzegu, Poznaniu i w Gdyni. Twórczość, to głównie malarstwo olejne, pastel olejny czasem akwarela, gwasz, rysunek, collage. Należy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie oraz ZAP w Pile. Ulubionymi tematami są: postać ludzka, zwierzęta, krajobrazy, portrety. Tworzy cykle prac, by zgłębić nurtujący go problem plastyczny. Tak powstały cykle: Gęby, Zwierzę, Podwórka, Jestem kobietą, Abstrakt.
Wystawa będzie czynna do 30 czerwca.
Wstęp wolny

Zapraszamy
Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Aktualności
Wielkie wydarzenie artystyczne. Od 17 maja do końca lipca będzie można podziwiać sztukę żydowską!
Wystawy
Zapraszamy do kamienicy przy ulicy Podmurnej 12 na kolejną historyczną wystawę przedstawiającą życie...
Aktualności
Jedna z najokazalszych i najważniejszych ulic w Tczewie - dawna Dworcowa - stała się przedmiotem kon...
Europejska Noc Muzeów 2019
Aktualności
Podczas Europejskiej Nocy Muzeów, która odbyła się 18 maja 2019 r., przybliżyliśmy kulturę żydowską.
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006