Język / Language :
Społeczność:
    

O nas    Aktualności    Wystawy    Edukacja    Wydarzenia    Kontakt
19 V 2012 Noc Muzeów

Data publikacji: 10.05.2012, 14:44

Europejska Noc Muzeów 2012
Co to była za NOC!


Piąta Noc Muzeów w Tczewie za nami. I to, jaka! W sobotę, 19 maja, zabraliśmy jej uczestników w wyjątkową podróż dookoła świata pod patronatem wystawy „Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata”. O swoich wyprawach do najodleglejszych zakątków Ziemi opowiedzieli charyzmatyczni podróżnicy: Władysław Grodecki, Wojciech Dąbrowski, Jacek Jarosik, Krzysztof Giełdon oraz Katarzyna i Marcin Gapscy. Księża Werbiści z Pieniężna opowiedzieli o swojej pracy misyjnej i życiu Papuasów na Nowej Gwinei. Intrygujący teatr tańca indonezyjskiego, gorąca brazylijska capoeira, przejmujące dźwięki szkockich dud i tańce starożytnych Celtów były wstępem do porywających publiczność rytmów cygańskich i rosyjskich. Nie zabrakło żeglarskich szant i morskich opowieści.
Dzięki wystawom i wycieczkom z przewodnikami oraz interesującej grze miejskiej na nowo mogliśmy odkryć dawny Tczew. Atrakcji nie zabrakło również dla najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy różnorodne warsztaty plastyczne i ściankę wspinaczkową, która przeżyła prawdziwe oblężenie. Równie wspaniale dzieci bawiły się w zabawie „Piraci z Karaibów” przygotowanej dla nich przez piratów z grupy Czarnego Rycerza. Dzięki projekcjom filmowym w Centrum Kultury i Sztuki mogliśmy przenieść się w świat wyjątkowych podróży i sportów ekstremalnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nocne rejsy po Wiśle.
Z przygotowanych przez nas atrakcji tegorocznej Nocy Muzeów skorzystało prawie 6800 osób.
Niektóre z nich były tak wyjątkowe, że przyciągnęły zainteresowanie ogólnopolskich mediów. Poniżej można zobaczyć, co tak je zaintrygowało.

Fakty TVN - Pod osłoną nocy

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu Nocy Muzeów 2012. Dziękujemy Centrum Kultury i Sztuki, Tczewskiemu Centrum Sportu i Rekreacji, Restauracji "Carina"i Herbaciarni "Filiżanka" ze Starogardu Gdańskiego za ufundowanie atrakcyjnych nagród w grze miejskiej "Zapomniany Świat Forstera".

Do zobaczenia za rok na kolejnej Nocy Muzeów!


Galeria zdjęć

Czytaj więcej
Ciekawe wydarzenia
Wystawy
Osiągnięcia sportowe tego utalentowanego polskiego lekkoatlety odzwierciedlą zaprezentowane medale, ...
Aktualności
Zapraszamy w podróż po świecie miar.
Aktualności
Powitajmy jesień na placu Hallera!
Wystawy
Z całą pewnością, łączy ich jedno – pozostawili lub pozostawiają po sobie trwały ślad na ziemi...
  
Fabryka Sztuk © 2007 - 2019
Projekt dofinansowany ze środków UE ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006